Otwarta Wystawa 11

25V- 1. VI 2012r. na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przy ul. Tymienieckiego 22/24 w Łodzi odbyła się 11 edycja Festiwalu Otwarta Wystawa.

Impreza objęta Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

UML

Organizują: Stowarzyszenie Otwarta Wystawa i Urząd Miasta Łodzi

Impreza wspierana ze środków Urzędu Miasta Łodzi

OTWartA WYSTAWA        

Partnerzy: ŁSSE, Muzeum Książki, Opus Film, Galeria Opus, SEMAFOR, KAMIKAZE

LSSE   opus film galeria opus SE MA FOR

KAMIKAZE 

Patroni medialni:

  

       

SPOT 11 FESTIWALU OTWARTA WYSTAWA

http://youtu.be/WppmpiKw1dE

PROGRAM 11 Festiwalu Otwarta Wystawa:

25 maja (piątek )

godz. 18.30- wernisaż ( przed sceną obok Hydroforni)

w godz. 18.40- 23.00 ekspozycja i przegląd filmów ( hala fabryczna )

otwarcie ekspozycji uświetni koncert Miejskie Darcie Pierza po którym odbędzie się czytanie poezji ( Wojciech Kądziela , Jarosław Zaręba )

EKSPOZYCJA :

Przegląd prac zgłoszonych

"Obiekt W" - projekt grupy projektowej LIS2 ( Adrianna Lisowska , Aneta Lis-Marcinkiewicz )

Salon ubioru, kostiumów i tkaniny artystycznej ( koordynator Grzegorz Puchacz)

Wystawa Pracowni Podstaw Projektowania Graficznego ASP w Łodzi ( koordynator Tomasz Olszyński)

Wystawa robotyki ( koordynator Robert Zdanowski)

Street Art/Graffiti ( koordynatorzy Marcin Wilkoszewski , Adrian Grabarczyk)

Przegląd Filmów zgłoszonych : Joanna Sitko - "Oderwanie" , Ewa Błaszczyńska - "Buncyk", Binu Bhaskar - "Road Song" , Magdalena Wegrzyn - "Olimpijka", "Ogrody fruktowe- reinterpretacjaI", "Etna".

Przegląd filmów Se-Ma-Fora:

"Snępowina" - reż. Marta Pajek, "Maska" - reż. Bracia Quay, "Dwa kroki za" - reż. Paulina Majda, "Ichthys" - reż. Marek Skrobecki, "Danny Boy" - reż. Marek Skrobecki, "Caracas" - reż. Anna Błaszczyk, "Powrót" - reż. Anna Błaszczyk, "Zgrzyt" - reż. Anna Cywińska, "Miasto płynie" - reż. Balbina Bruszewska, "Piotruś i wilk" - reż. Suzie Templeton, "Fantastyczny sklep z kwiatami" - reż. Paweł Partyka, "Mokra bajeczka" - reż. Wojciech Gierłowski, "Radostki" - reż. Magdalena Osińska

Przegląd filmów Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA:

"Królowa śniegu" - reż. Dawid Woźnica, "Pralka" - reż. Jakub Pączek, "Strona A" - reż. Jakub Pączek, "U-project" - reż. Łukasz Góras, "Coś w tym gatunku" - reż. Urszula Palusińska, "Twist&Blood" - reż. Jakub Czekaj, "Pomiędzy" - reż. Michał Stenzel, Anna Kasperska, "The Splash. Historia animal punk" - reż. Andrzej Szych, "Conspire" - reż. Andrzej Szych, "Porozmawiaj z nim" - reż. Agata Prętka

od godz.19.45 - koncerty muzyczne ( scena przy Hydroforni)

Orkiestra Otwarta Wystawa

Kobojek & Przyjaciele

Mariusz Stopnicki - solo 

Free Way ( gościnnie Elektryczny Węgorz)  

Jacek Bieleński i Dariusz Adryańczyk Projekt

Marynarze

Gumola & Transformers

Temperatura

Gość wieczoru Krzysztof Ścierański kwartet

 

Po koncertach

After Party ( Impreza zamknięta) Jam Session Michał Kobojek, Kamil Bilski & Przyjaciele

26 maja (sobota)

W godz. 16.00- 23.00 - ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna)

Od godz. 18.30 koncerty muzyczne (scena przy Hydroforni)

Demolka, Tattva, YEST, Sjón, consFEARacy

ok. godz. 21.00 KAMP!                               

                                                

http://youtu.be/XUL98clP04M

ok. godz. 22.00 Olivia Anna Livki

po koncertach

After Party (Impreza zamknięta) Kamil Bilski, Michał Kobojek, D.j Tumik i D.j. Ginee K

27 maja ( niedziela )

w godz. 12.00-19.00 ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna)

28 maja ( poniedziałek )

w godz. 16.00-20.00 ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna )

29 maja ( wtorek)

w godz. 16.00- 20.00 ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna )

30 maja ( środa)

W godz. 16.00-20.00 ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna )

W godz. 16.00- 20.00 Warsztaty Artystyczne Otwarta Wystawa

Warsztaty muzyczne (przy Hydroforni ) .

Prowadzący :Michał Kobojek (saksofon),Kamil Bilski (saksofon),Robert Nowiński ( instrumenty perkusyjne), Piotr Gwadera (perkusja),Paweł Furmaniak (instrumenty klawiszowe),Darek Adryańczyk (gitara),Marcin Markuszewski (bass)

Warsztaty Street Art (przy Hydroforni)

Prowadzący : Marcin Wilkoszewski , Adrian Grabarczyk)

część teoretyczna (historia graffiti i street-artu, prezentacja subkultury, pokaz slajdów)

przegląd środków/narzędzi (szablon, folia samoprzylepna, wlepka, spray)

tworzenie projektów (kredki, farby, mazaki)

wycinanie szablonów (nożyki ,nożyczki)

wspólne malowanie/przenoszenie projektów na ścianę.

Warsztaty operatorskie (przy Hydroforni)

prowadząca Karin Hammer (Austria )

31 maja ( czwartek)

W godz. 16.00-20.00 ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna )

W godz. 16.00- 20.00 Warsztaty Artystyczne Otwarta Wystawa

Warsztaty muzyczne (przy Hydroforni)

Prowadzący :Michał Kobojek (saksofon),Kamil Bilski (saksofon),Robert Nowiński ( instrumenty perkusyjne), Piotr Gwadera (perkusja),Paweł Furmaniak (instrumenty klawiszowe),Darek Adryańczyk (gitara),Marcin Markuszewski (bass)

Warsztaty plastyczne (w Hydroforni )

Prowadząca - Adrianna Lisowska

Patrz, Słuchaj, Twórz! Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich chętnych spośród publiczności i uczestników Festiwalu Otwarta Wystawa Podczas warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość spróbować swych sił w kilku różnorodnych dziedzinach. PATRZ, SŁUCHAJ, TWÓRZ! Uczestnicy wraz z instruktorami oglądają wybrane fragmenty wystawy utworów plastycznych. Instruktorzy krótko opowiadają o prezentowanych dziełach i ich twórcach. Na podstawie własnych przemyśleń uczestnicy tworzą prace inspirowane wystawą. (Technika ? rysunek, malarstwo, kolaż.)

Biżuteria Marcela D. Uczestnicy wykonują różnorodne formy biżuteryjne na podstawie obiektów znalezionych oraz stosując technikę kolażu. Realizację poprzedza krótka opowieść o ruchu Dada. Technika: łączenie metali na zimno, kolaż, asamblaż.

Warsztaty Street Art (przy Hydroforni)

Warsztaty operatorskie (przy Hydroforni)

1 czerwca ( piątek)

W godz. 12.00- 21.00 ekspozycja i przegląd filmów (hala fabryczna )

W godz. 12.00- 16.00 Warsztaty Artystyczne Otwarta Wystawa .

Warsztaty muzyczne (przy Hydroforni ) .

Prowadzący :Michał Kobojek (saksofon),Kamil Bilski (saksofon),Robert Nowiński ( instrumenty perkusyjne), Piotr Gwadera (perkusja),Paweł Furmaniak (instrumenty klawiszowe),Darek Adryańczyk (gitara),Marcin Markuszewski (bass)

Warsztaty zakończą się wspólnym koncertem dzieci i instruktorów ( godz. 16.00-18.00)

Warsztaty plastyczne (w Hydroforni ) . Prowadząca - Adriana Lisowska

Po zakończeniu warsztatów instruktorka wspólnie z dziećmi zorganizuje wystawę prac dzieci w Hydroforni .

Warsztaty Street Art (przy Hydroforni). Prowadzący : Marcin Wilkoszewski , Adrian Grabarczyk

Warsztaty operatorskie (przy Hydroforni). Prowadząca Karin Hammer (Austria )

W godz. 16.00 - 18.00 wspólny koncert dzieci i instruktorów

Godz. 18.30 Teatr Ruchu Trzcina , spektakl pt: "W dłoni przeznaczenia" w reżyserii Kariny Góry (hala fabryczna )

Od godz. 19.00 koncerty (scena przy Hydroforni)

. Com , Lemur Band, Temperatura, Free Way (gościnnie Elektryczny Węgorz )

After Party (Impreza zamknięta) Kamil Bilski, Michał Kobojek & Przyjaciele


LISTA UCZESTNIKÓW 11 FESTIWALU OTWARTA WYSTAWA

SZTUKI WIZUALNE

Izabela Ambroziak, Katarzyna Blacha, Piotr Ambroziak, Aneta Bartosik, Karin Hammer, Michel Jiminez, Paran Pour, Andreas Bischoff, Sebastian Miś, Anna Sieńkowska -Grynko, Stowarzyszenie Kultura Aktywna. Piotr Pasiewicz, Daria Solar, Justyna Kaliska, Marta K.Stańczyk, Edyta Dębecka, Agata Bajszczak, Katarzyna Adaszewska, Anka Kaznodziej, Miguel"loco"Murillo, Dariusz Mikołajczyk, Michał Mroczka, Katarzyna Matoszko, Witek Ziemiszewski, Aleksandra Grzegorek, Adam Palatyński, Jacek Suliński, Joanna Hrk, Jacek Dziedziczak , Tomasz Czyżewski , Joanna Wydra -Sulińska, Ewa Wojtyniak -Dębińska, Aleksandra Richert, Agata Rabose, Piotr Pastusiak, Randia Filutowska, Katarzyna Zimna, Ewa Knapińska, Veronika Anna Wiśniewska, Jarosław Kluszczyński, Zofia Mackiewicz, Patrycja Buchalska, Karina Góra, Paweł Sych, Paulina Matuszelańska, Marlena Kuczyńska, Natalia Talarek, Marcelo Zammenhoff, Natalia Nalewajko, Iwona Perlińska, Monika Rogalska, Maria Apoleika, Wojciech Urbańczyk, Agnieszka Basak-Wysota, Aneta Kowalczyk, Anna Katarzyna Domejko, Magdalena Dąbrowska, Adriana Lisowska, ZłaSława, Piotr Skowron, Marta Sulkowska, Klaudia Bartosik, Żaneta Widera ? Kondraciuk, Michał Zabłocki, Natalia Kalisz, Ewa Mielczarek, Dariusz Markiw, Bożena Kuzio-Bilska, Justyna Jabłońska, Katarzyna Świstek , Ula Dzwonik, Edyta Morawska, Małgorzata Kuć, Joanna Kaczmarek, Monika Ciucias- Szczygieł , Ewa Nagórska, Agnieszka Ziemiszewska , Małgorzata Moneta, Agata Mądra, Wioletta Kinga Jędrzejczyk , Joanna Chachulska , Tomasz Olszyński, Mirko Fernandez Sanchez, Bogusław Jaworski , The Figurehead Experiment , Urszula Kluz- Konopek

POEZJA : Wojciech Kądziela , Jarosław Zaręba Tomasz Polus

"OBIEKT W" ( koordynatorki Adriana Lisowska , Aneta Lis- Marcinkiewicz grupa projektowa LIS Kwadrat )

Julia Michałowska , Magdalena Filipiak, Urszula Kluz- Konopek, Łucja Lange, Piotr Ambroziak, Aleksandra Lubińska, Katarzyna Matoszko, Dagmara Horab, Maria Apoleika, Marta Rudnicka, Piotr Pastusiak, Marta Sulkowska, Dorota Kos

SALON UBIORU, KOSTIUMÓW I TKANINY ARTYSTYCZNEJ : Grzegorz Puchacz , Anna Damzyn, Tatiana Czekalska, Matylda Leśniowska, Magdalena Oraczewska, Barbara Dębska , Małgorzata Gara

WYSTAWA PRACOWNI PODSTAW PROJEKTOWANIA GRAFICZNEGO ASP w ŁODZI (koordynator Tomasz Olszyński) Sebastian Grochocki, Kaja Kaja, Justyna Solarczyk, Magdalena Wójcik, Marta Maciejewska, Janusz Koperkiewicz, Agnieszka Banachowska, Magdalena Świtaj, Katarzyna Nenycz, Oskar Gorzkiewicz, Marta Kostrzewa, Monika Pel, Marta Olczak, Alicja Maliszewska, Piotr Matejkowski, Karolina Gębka, Olga Zielińska, Katarzyna Kaspar, Paulina Jaśniak, Marta Matusiak, Paula Matczak, Agata Wieczorek, Aleksandra Więcierzewska

WYSTAWA ROBOTYKI (koordynator Robert Zdanowski) Kaja Szechowska, Robert Zdanowski

WYSTAWA STREET ART/GRAFFITI (koordynatorzy Marcin Wilkoszewski , Adrian Grabarczyk) Marcin Wilkoszewski, Adrian Grabarczyk , Przemysław Fraczkowski, Michał Erwiński , Wojtek Sina, Dawid Chronowski

MUZYKA :

Olivia Anna Livki ( kompozycja, aranż, wokal ,bas )

Mariusz Stopnicki - solo

KAMP! Tomasz Szpaderski,Michał Słodowy,Radek Krzyżanowski

Kwartet Krzysztofa Ścierańskiego:Przemysław Kuczyński (perkusja) ,Michał Kobojek (saksofon) ,Bartłomiej Papież (gitara)

Free Way: Dariusz Adryańczyk (gitara) ,Kamil Bilski (saksofony) ,Kamil Lewandowski (perkusja) ,Marcin Jakubowski (bas)

Gumola &Transformers: Paweł "Guma" Gumola (gitara) ,Michał Wawrzyniak (bas) ,Radek Jarzyna (bębny)

Marynarze: Jacek Jerzy Bieleński (wokal, tekst, gitara) ,Robert Tuta (gitara) ,Wojtek Michalec (bas),Piotr Gwadera (perkusja)

Temperatura: Albert Słoka (bas) ,Przemek Niedzielski (gitara) ,Stach Olszyński (gitara) ,Darek Pacura (gitara) ,Sebastian Kubacki (wokal) ,gościnnie - Dariusz Adryańczyk (perkusja)

Festiwalowa Orkiestra Otwartej Wystawy : gościnnie - Mariusz Stopnicki (trąbka) ,Przemysław Greger (gitara) ,Witek Janiak (piano) ,Marcin Błoszyk (trąbka) ,Robert Nowiński (instrumenty perkusyjne) ,Marcin Markuszewski (bas),Paweł Krawczyk (free style)

Miejskie Darcie Pierza : Darek Trzciński, Witek Stolecki, Kasia Gronkiewicz, Kinga Karp, Agnieszka Głusińska, Iwona Stefankiewicz , Ola Kozioł, Anna Przybyt

consFEARacy :Paulina Lewek (perkusja), Rafał Powązka (gitara, wokal), Konrad Kuligowski (bas) ,Szymon Korzeniowski (gitara, główny wokal) Sjón Kacper Kaczmarek (gitara, wokal, klawisze, kaoss) , Bartosz Kaczmarek (bas), Michał Kowalczyk (perkusja), Kamil Gorzeń (gitara)

YEST :Zbigniew Nowicki (śpiew, bas) , Staś Nowicki (gitara) , Wawrzyniec Strzemieczny (perkusja), Łukasz Drążczyk (gitara) , Maciej Rawluk (kaossilator) Lemur band Jarosław Krzemiński (gitara) , Bartosz Sapota (bas) , Teodor Dorba (perkusja)

. Com Konrad Kramarz (gitara), Michał Jesionowski (gitara), Łukasz Brynkiewicz (perkusja), Piotr Ptaszek (wokal) ,Jarek Dębicki (bas)

Demolka: Dziewczyna Rakieta (Monika Cywińska) (wokal) ,Procesor Plus (Grzegorz Jerzy Fajngold) (syntezator gitara basowa)

Tattva: Sylwia Potorejko (wokal), Jarek Krzemiński (gitara), Bartek Berski (bas) , Bartek Kurpeta (perkusja)

D.j Tumik i D.j Ginee K

FILM :Joanna Sitko ,Ewa Błaszyńska ,Binu Bhaskar ,Magdalena Wegrzyn, Przegląd filmów Se-Ma-Fora: Marta Pajek,Bracia Quay,Paulina Majda,Marek Skrobecki,Anna Błaszczyk,Anna Cywińska,Balbina Bruszewska,Suzie Templeton,Paweł Partyka,Wojciech Gierłowski, Magdalena Osińska. Przegląd filmów Festiwalu Krytyków Sztuki Filmowej KAMERA AKCJA:Dawid Woźnica,Jakub Pączek,Łukasz Góras,Urszula Palusińska,Jakub Czekaj,Michał Stenzel,Anna Kasperska,Andrzej Szych,Agata Prętka

TEATR RUCHU TRZCINA : Karina Góra, Paulina Dębinska, Rafał Stachecki, Karolina Półtorak , Marcin Grabolus, KatarzynaCzernic , Agata Korek